Meddelande från valberedningen

Hej alla medlemmar i Hallsbergs ridklubb!

Valberedningen drar nu igång arbetet inför verksamhetsåret 2021 - 2022. ViValberedningen drar nu igång arbetet inför verksamhetsåret 2021 - 2022. Visöker personer som vill sitta i styrelsen respektive ställa upp som revisorer.Känner du dig manad? Eller känner du någon som du tycker skulle passa bra istyrelsen eller som revisor? Man behöver inte vara styrelseproffs ellerlegitimerad revisor. Det viktiga är att man genom sin tid och sitt engagemangvill bidra till att göra vår förening ännu bättre än vad den redan är. Under fliken”Klubbinfo” på www.hallsbergsrk.se hittar du föreningens stadgar, vision,verksamhetsidé mm. om du vill läsa på.

Tveka inte att höra av dig med frågor och förslag - ju förr desto bättre! ViTveka inte att höra av dig med frågor och förslag - ju förr desto bättre! Vivälkomnar både dig som själv rider, dig som är förälder och/eller anhörig tillnågon som rider, dig som gillar hästar i största allmänhet och dig som heltenkelt tycker att det finns goda skäl att verka för ideella föreningar somHallsbergs ridklubb.

 

Tanja Balke (valberedningsledamot) Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 073 553 24 62

Christine Fransson (valberedningssuppleant) Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 073 054 36 13

Cecilia Mörner (valberedningensordförande) Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 070 735 87 59

Veronica Wallgren (valberedningsledamot) Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. 073 985 50 41

 

Adress

Hallsbergs Ridklubb

Lindhult
694 72 Östansjö

Telefon: 070-600 10 26

E-post kontoret@hallsbergsrk.se

Verksamhetsidé och vision

Vi erbjuder utbildning och utveckling inom klassisk ridning och hästhållning. Här får du rida för engagerade ridlärare på trevliga hästar i en lugn och trivsam miljö. Vi förenar kunskap med glädje och gemenskap.

Vår vision: Vi ska vara det självklara valet för dig som vill utvecklas med häst.

Bankinformation

Bankgiro för inbetalning av ridavgift:
368-8314

Swish nummer för försäljning:
123 363 58 02